Ticker

6/recent/ticker-posts

Advertisement

Responsive Advertisement

2024 BÜYÜK ISAURIA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

ISAURIA YOLU 2024 YÜRÜYÜŞÜ 30-31 Mayıs 1-2 Haziran/Kayıt sürüyor.

ALANYA - GÜNDOĞMUŞ ROTALARI


Kızılalan - Değirmendere Parkurundan (Alanya - 1. gün rotasından)Ülkemizin gerçek antik yol rotası olan Isauria Yolu'nun geleneksel büyük yürüyüşünü bu yıl 30-31 Mayıs-1-2 Haziran tarihlerinde 3 gece 4 gün olarak çadır kamplı yapacağız. Yürüyüşümüz daha önce yürümediğimiz rotalardan geçecektir.


Şenlik havasında bir yürüyüş olacaktır. Kalabalık olacağız. Merak etmeyin. Ben her şeyi ayrıntılı bir biçimde planlarım. Bu rotalar büyük grupla ilk kez yürünecektir.

Rotalarda sakatlanan, yorulanlar araç giriş yerlerinden alınabilecek.

Çukuryurt - Dereköy antik yolundaki antik köprü (2. gün rotasından)Türsab No: 13476


Mahmutseydi - Dereköy rotasından. (2. gün rotasından)


Buluşma yeri: Alanya Otogarı
Buluşma Saati: 08.30
Dönüş saatleri: 2 Haziran tarihinde, Manavgat otogardan 20.00; Alanya otogarından 21.00, Gazipaşa Havaalanından 23.00 itibarı ile biletlerinizi alabilirsiniz. (Antalya Havaalanı'ndan dönecek kişiler 24.00 itibarı ile biletlerini alabilir. Ancak bu kişiler, Manavgat otogarından Antalya Havaalanı'na kendi olanaklarıyla gitmelidir.)
Etkinlik tarihi: 30-31 Mayıs-1-2 Haziran 2024
Etkinlik Ücreti: Destek bulursak ücretsiz olacak. Bulamazsak lojistik, kahvaltılar, öğle kumanyası, akşam yemeği içinde en fazla 1500 tl gibi olur düşüncesindeyim.


Çukuryurt - Süleymanlar rotasından (3. gün rotasından) ve Karadelik Mağarası (1. gün rotasından- Arkada alanya görünmekte.


Değerli dostlar, bildiğiniz üzere 10 yılı aşkın süredir bu yola emek veriyorum. Şu ana kadar bu yolun yapılması ile ilgili hiçbir destek almadım. Çok emek verdiğimden yolun yürünmesini çok istiyorum. Bu etkinliğe katılımınız ve yolu yürümek için bölgeye gelmeniz benim için, emeklerimin boşa gitmemesi adına çok önemlidir. 


1. GÜN: Alanya merkez Değirmendere mevkisinden Roma döneminde döşenmiş olan taş döşeli yollardan Kızılalan'a oradan da Mahmutseydi'ye kadar yürüyeceğiz. (14 km)


Rotanın kılavuz kitabı yolda. Etkinliğe yetişir umarım. Eksik rotalar tamamlanınca 320 sayfa olması bekleniyor.2. GÜN: Mahmutseydi - Çukuryurt - Süleymanlar - Bayırkozağacı (24 km) Bu rota derin vadilerden, büyük kayalıklardan, taş döşeli yollardan, tarihi köprülerden geçen görseli çok yüksek bir rotadır. Bayırkozağacı'nda kamp.


3. Gün: Bayırkozağacı - Narağacı - Eksere (Gündoğmuş ilçe merkezi) Gündoğmuş ilçesinde kamp. (22 km)


4. Gün: Eskere - Sümene - Senir - Gölboğazı - İnişdibi parkurunu yürüyeceğiz. (22 km) Bu parkurda da bolca taş döşeli Roma yolu yürüyeceğiz. Senir Köyü'nde yürüyüşümüz bitecek.

Bu yollara yıllarımı verdim. İşaretli yollara 10 gün içinde tabela dikip "Ben yaptım." demedim.


İletişim: Mehmet Gültekin (yollardelisi)
Vatsap: 5436982698 
Mesaj ile iletişim kurarsanız sevinirim.


Yorum Gönder

0 Yorumlar