Ticker

6/recent/ticker-posts

Advertisement

Responsive Advertisement

NİSAN 2023 ISAURIA YOLU YÜRÜYÜŞÜTarih: 29/30 Nisan /01/02 Mayıs 2023

Ücret: Çadır kamplı olacak. (3 öyün yemek, lojistik içinde.)

Torosların güney yüzünü yürüyeceğimiz için kar görmeyeceğiz.

Buluşma yeri: Seydişehir Otogarı, Konya Otogarı (Otogarlardan aracımız alacak.)

Bu etkinlikte, Isauria Yolu'nun en çok taş döşeli bölümlerini yürüyeceğiz. 

Etkinlik, 2022 Mayıs'ında kaldığımız yerden başlayacak. Önceki etkinlipe katılmış olanlar, Isauria Yolunu neredeyse bitirmiş olacaklar. 

Kamp yerimiz Akseki ilçe merkezi olacağından dileyenler otel konaklama yapabilecektir. Çadır kamplı ve otel konaklamalı ayrı fiyatlar olacaktır. Tercih katılımcılara ait olacaktır. 

Çadır kampı sabit olacak. Sök çıkar ile uğraşmayacağız. 

Etkinlikte kahvaltı, akşam yemeği ve öğle kumanyası dahil olacaktır.

Kişi sınırlaması yoktur. 


Önemli Duyuru:
Mayıs 2022'de Konya Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile yapılan tanıtım yürüyüşümüzde çok güzel olumlu dönütler aldık. Konya Büyükşehir Belediyesine ve kıymetli başkanı Uğur İbrahim Altay'a çok teşekkür ederiz. Ancak Isauria Yolu etkinliklerimiz bundan böyle desteksiz yapılacaktır. Bu biçimde karar almamızın nedeni, Isauria Yolu'nun kaderinin İstiklal Yolu ve Menderes Yolu gibi olmasını istemeyişimizdir. Bu iki yolda yerel yönetimler her yıl iyi niyetle etkinlik yaptığından yürüyüşçüler, bu rotalara gitmemekte ve yerel yönetimlerin yapacağı etkinliği beklemektedir. Ben bu yolu, yürüyüş toplulukları ya da kişiler kendiliklerinden gelsin diye yaptım. Aksi halde her yıl yerel yönetimler etkinlik düzenleyecekse ben bu yolu neden işaretledim, yolu neden tabelalandırdım... Yolu zaten bilen biri olarak yerel yönetimlerin etkinliğinde başa geçer ve topluluğu yürütürdüm. Bu nedenle yerel yönetimlerin bu tip organizasgonlarda  tanıtım amacıyla "sürekli" destek vermesi, işi amacından saptırmaktadır. Ancak yerel yönetimlerden tişört, baf gibi konularda yine destek isteyeceğiz. Konya Büyükşehir Belediyesi, her şekilde arkamızda durmaktadır. var olsunlar. Ancak dediğim gibi, olması gereken ve doğru olan bu. Bilginize.


Katılım Şartları:
Dağcı ya da yürüyüş rotalarında sürekli olarak yürüyen kişiler katılabilir. Çevreye mendil, peçete, izmarit vs atacak kişiler kesinlikle gelmemelidir. Yürüyüşçüler, bot seçimi, giyim, yürüyüş kurallarını bilirler. Bana adını yazdırmadan yürüyüşe katılan yerelden kişilere karşı bir sorumluluğumuz yoktur. Şimdiden belirteyim. 


Etkinlik Ayrıntıları:

1. Gün: Marla (Akseki) - Sarıhacılar - Belenilvat - Bucakilvat - Dedire Parkuru. (13 km) Bu yolun büyük bir kısmı taş döşeli antik yoldur. Bu rotada ayrıca 800 yıllık Beylikler Dönemi camisi, Akseki'ye özgü düğmeli evleri bolca göreceğiz. 

2. Gün: Dedire - Gravganda - Cemerler - Roma Oluğu - Devrentbaşı - Devrentboğazı - Murtiçi Parkuru. (19 km) Bu rotada da çok güzel antik yollardan geçeceğiz. Değişik tarihi hikayeri de anlatacağım. Söz gelimi, Atatürk Filistin cephesindeyken onun yaverliğini yapan emir subayı, şimdiye kadar duyulmamış Atatürk ile ilgili anılarını günlüğüne yazmış ve bu üç defter, Gravganda Köyü'nde bir dostumuzun elinde.

3. Gün: Fersin - Gökçebel - Murtiçi Parkuru. (16 km) Bu rotada bir Selçuklu Köprüsü göreceğiz. Rotanın yarısı antik yol kalıntılarından geçmektedir. Bu rotayı kolay olması için tersinden yürüyeceğiz. Aksi halde çok yokuş olacaktır.

4. Gün: Fersin - Roma Köprüsü(Gebedere Köprüsü) - Mezar Beleni - Çukurköy - Çaltılıçukur (17 km). Bu rotada bir Roma dönemi köprüsünden geçeceğiz. Taş döşeli yollardan da yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Çaltılıçukur Köyü'nde bitecektir.

Etkinlik grubun uyumuna göre 8 km uzatılabilir. Böylelikle bu rotanın parlayan yıldızı Sarp Kanyonu'nu da geçmiş oluruz. Olasılıkla bu olacak. 
Sarp Kanyonu çekimleri:

Tüm etkinliklerim için www.yollardelisi.com 'u izlemeye alınız. 

İletişim: whatsapp: 5436982698


Yorum Gönder

0 Yorumlar